Страница 3 от 9 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 177

Тема: Джип за снегопочистване

Място
    Харманли
    Публикации
    582
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Джип за снегопочистване

Цитат Мнение на rumenlibia Преглед на публикациите
    Колега , три метра гребло за дискавърито са много , независимо каде ще почистваш . Два метра са идеалният вариант за джип от този клас , много внимателно трябва да се изчислят градосите на ъгъла на греблото , не само на страничният а и на вертикалният за да му е леко на джипа . Има значение дали искаш да караш бързо и да метеш като лисицата с опашката или да караш бавно и да стържеш до асфалт . Всичко това съм го изпробвал и съм намерил оптималният вариант . Регулиране на ъглите на греблото спрямо снегът . Що се отнася до снегът от аватара ти , да може да го чистиш и с диското , на по голям страничен ъгъл и по тъп вертикален на ножа спрямо асфалта и задължително товар в джипа . А и няма да е лошо да почваш да чистиш като завали а не като спре да вали .
    Два метра не вършат работа защото трябва да се чисти цялото платно затова греблото трябва да е 3 метра или поне 2,50 за да се отваря пътя за движение.С ъглите съм наясно защото от 2004 чистя отсечки по републиканската пътна мрежа.Дискавърито искам да го приготвя за по леките снегове и за почистването на магистрала,там снега е по-малко.На първия сняг за тази година който беше 50 см бях с дискавърито там при машините ми.ходих да нося гориво и докато чакаш машината да дойде да я заредя извадих няколко малки камиона и ван с платформа и кола на платформата.Тези от фирмата към която чистя като ме видяха как вадя камионите сами предложиха да пуснем и джипа за почистване като цената ще е като за малък трактор 46 лева на час без ддс.
    0885719173-Красимир

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Върти ми се из главата следния вариант, дали е възможно да се използва от прикачния инвентар за тракторчетата да се оборудва някоя джипка?

Например:

products_54923_81261500724756990.jpg

Публикации
    4,765
    Точки (при гласуване)
    20

Това е роторен снегорин,но...няма мотор.На тракторите има вал,който се "кънектва" към турбината.На джип този вриянт е неприложим,дори да има извод за КОМ от РК.От опит знам,че трябват мощност и обороти за да работи шнека.Ако някой реши да започне подобен проект,ще помогна с целия си опит...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Сливен
    Публикации
    598
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Liebherr4eto Преглед на публикациите
    Върти ми се из главата следния вариант, дали е възможно да се използва от прикачния инвентар за тракторчетата да се оборудва някоя джипка?

Например:

products_54923_81261500724756990.jpg
    Мисля трябва "Силоотводен вал" (поне по спомен мисля се казваше така). Незнам джипка която да го има, освен някоя руска стара машина. Или джип с механична лебедка, задвижването й би трябвало да е на същия принцип.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

Публикации
    4,765
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на bat_vanko Преглед на публикациите
    Мисля трябва "Силоотводен вал" (поне по спомен мисля се казваше така). Незнам джипка която да го има, освен някоя руска стара машина. Или джип с механична лебедка, задвижването й би трябвало да е на същия принцип.
    При Митцубиши Паджеро,Тойота,Нисан,Ге-класа,УАЗ,ГАЗ,Ленд Роувър и т.н.
    има модели с мехнични лебетки,което означава,че имат КОМ в раздатката.Но оборотите на въпросния силов вал са твърде малко за снегорин...пък и обикновено силовият вал се включва в неутралното положение на РК...
    Обикновено роторните снегорини са с допълнителен агрегат.Съпротивлението на снега може да е толкова голямо,че е необходим двигател по-мощен от щатния на МПС-то...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Кюстендил
    Публикации
    763
    Точки (при гласуване)
    6

На познатите ни ЗиЛ-ове роторни снегорини двигателя е отзад - дизелов 6 цилиндров/ 1/2 танков двигател/. Отпред под капака има само редуктор.

Публикации
    4,765
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на TONI 1977 Преглед на публикациите
    На познатите ни ЗиЛ-ове роторни снегорини двигателя е отзад - дизелов 6 цилиндров/ 1/2 танков двигател/. Отпред под капака има само редуктор.
    Би ли обяснил по-подробно.
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Сливен
    Публикации
    598
    Точки (при гласуване)
    5

Голям двигател достатъчен за ЗиЛ-а и за ротора, натоварен на гърба му

alex_serviz е офлайн
    Валентин Александров
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Видин
    Публикации
    611
    Точки (при гласуване)
    6

Иначе, що се касае до въпросния вал, по спомен отпреди много години ( по-точно отпреди 1983 г. ) мисля, че се казваше ВОМ - вал за отвеждане на мощност.
    На времето няколко години работех, а съответно и дипломната ми работа беше свързана с прибори за теглителни изпитания на трактори и кари.
    "За някои форумът е продавалник, за други гаргара, за трети втори дом, макар и виртуален, пълен с добри хора и приятели." - Maxxx - R.I.P.

Място
    Харманли
    Публикации
    582
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    И при нас има един роторен с двигател отзад.Машината е ЗИЛ 157(Джуган) отпред няма никакъв мотор,а отзад има един голям 6 или 8 цилиндъра дизел.Като падне снега и отивам към гаражите ще снимам и ще кача снимки.
    0885719173-Красимир

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Скоростта на вала може да се намали или увеличи с някакъв редуктор, друг обаче е въпроса с мощността. Дали е необходима повече мощност да "ядеш" снега, като може да намалиш скоростта на превозното средство до толкова, че едва да захапва или да буташ пряспа? Също има и варианти за роторни снегорини за пешеходци и са по-ефикасни от познатия тип-гребло. И не докарват дископатия

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    1,943
    Точки (при гласуване)
    9

171046_178938728805492_100000680976894_454846_7720067_o.jpg171046_178938738805491_100000680976894_454850_5858216_o.jpg172449_185623921470306_100000680976894_493174_5348690_o.jpg
    Това е от моя скромен нискобюджетен проект за УАЗ-снегорин. Отначало ползвахме ръчна лебедка, но сега ще монтираме електрическа.
    Джипката се справя чудесно и помага за снегопочистването на две махали в Еленския Балкан.
    На сърбела майката му е чесането.
    Nissan Patrol GR Y 60 , Mitsubishi Eclipse D3_ 2.0 16v , Golf 3 1.9TDI AFN
    Борислав Борисов Русе 0885 037815

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,013
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Liebherr4eto Преглед на публикациите
    Скоростта на вала може да се намали или увеличи с някакъв редуктор, друг обаче е въпроса с мощността. Дали е необходима повече мощност да "ядеш" снега, като може да намалиш скоростта на превозното средство до толкова, че едва да захапва или да буташ пряспа? Също има и варианти за роторни снегорини за пешеходци и са по-ефикасни от познатия тип-гребло. И не докарват дископатия
    Редукторите имат гадното свойство да папкат мощност, която май и без това не стига. А ако се ползва КОМ от раздатката - повишаването трявба да е доста сериозно и съответно загубите стават страшнички. Поне така си мисля
    Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    5,315
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на tef4o Преглед на публикациите
    Редукторите имат гадното свойство да папкат мощност, която май и без това не стига. А ако се ползва КОМ от раздатката - повишаването трявба да е доста сериозно и съответно загубите стават страшнички. Поне така си мисля
    Прав си, но не виждам друг вариант да се докарат правилните обороти на ротора, спрямо скороста на джипа. Нали се сещаш, какво ще стане,ако оборотите на ротора са недостатъчни.
    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Hard trophy сапан team.

Място
    Кюстендил
    Публикации
    763
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на ninja_1 Преглед на публикациите
    Преди 10-ина години на колега му се падна дипломна работа за преработка на военна машина за граждански цели. Единия вариант беше роторен снегорин. Та покрай него и аз попрочетох нещо за тези машини и учудването ми беше, че двигателя е отзад по спомен Д-6/или нещо подобно/ с мощност около 200к.с. с диаметър и ход на буталата като на В-2/12 цилиндров танков двигател/. Това ми е останало като спомен.
    Виждал съм същата машина как работи и работната скорост е не повече от 10км/ч и счупени стъкла на 2-3 къщи от струята - шофьора не знаел, че се обръща посоката на посоката на изхвърляния сняг и докато се усети беше напълнил няколко стаи.

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Има такива роторни снегорини, които се задвижват от хидромотор. При нашите машини ги има като аксесоар за товарачките на мястото на вилиците или кофата. А дали не може от другаде да се вземе въртящ момент, освен от раздатката.

Или варианта със собствен двигател, ето един прикачен на АТВ:

2175_frse1_2.jpg
    Последно редактиран от Вива (Liebherr4eto) ; 11-12-11 в 09:59

Място
    Сливен
    Публикации
    598
    Точки (при гласуване)
    5

Мощността идва от това, че ще се кара на високи обороти на ниска предавка.

-Оборотите на ротора зависят от оборотите на двигателя.
    -Обема на снега зависи от скоростта на атакуване на пряспата, респективно от скоростната кутия.
    Последно редактиран от bat_vanko ; 11-12-11 в 11:46 Причина: допълнение

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    5,315
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на bat_vanko Преглед на публикациите
    Мощността идва от това, че ще се кара на високи обороти на ниска предавка.

-Оборотите на ротора зависят от оборотите на двигателя.
    -Обема на снега зависи от скоростта на атакуване на пряспата, респективно от скоростната кутия.
    Не става. Задвижването на ротора се вади след ск, кутия. Става ако се вземе движение от коляновия вл.
    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Hard trophy сапан team.

Публикации
    4,765
    Точки (при гласуване)
    20

Преди 10-ина години на колега му се падна дипломна работа за преработка на военна машина за граждански цели. Единия вариант беше роторен снегорин. Та покрай него и аз попрочетох нещо за тези машини и учудването ми беше, че двигателя е отзад по спомен Д-6/или нещо подобно/ с мощност около 200к.с. с диаметър и ход на буталата като на В-2/12 цилиндров танков двигател/. Това ми е останало като спомен.
    Виждал съм същата машина как работи и работната скорост е не повече от 10км/ч и счупени стъкла на 2-3 къщи от струята - шофьора не знаел, че се обръща посоката на посоката на изхвърляния сняг и докато се усети беше напълнил няколко стаи.
    Гледах преди година един УРАЛ.Роторен снегорин.Обаче си имаше бензинов мотор в коша и един редови шестак ,турбодизел зад кабината,за който шофера каза,че е половин танков двигател.360 коня...
    За това и се изненадах от факта за вариянта само с един мотор...
    А че е мощен...мощен е.В струята от сняг понякога имаше "павета" с размери колкото истинско паве...
    "Чибуратор-тЕАм"

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    5,652
    Точки (при гласуване)
    18

Да, така е на роторните снегорини Зил 157 и Зил 131, двигателя е отзад а под капака е редуктора. Преди години в нашето Пътно назначили нов шофьор на Зила 157 роторен снегорин и му казали преди да го пали за види маслото в двигателя. Вдигнал сутринта капаците шофьора и казал ами кво масло да гледам то го няма двигателя
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Страница 3 от 9 ПървиПърви 1234567 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Тест драйв, джип под наем или как да покарам джип ?
    От BatGeorgeone във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 31
    Последно мнение: 12-08-11, 16:54
  2. Почистване в България
    От maistora_1 във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 27
    Последно мнение: 05-07-11, 13:55
  3. Масово почистване
    От themechanic във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-04-11, 17:04
  4. Почистване.